سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  جمعه 19 مرداد  ::  15:26   

فقط 30 درصد از رای دهندگان کارت شرکت در انتخابات پارلمان کردستان را دریافت کرده اند

سرویس عراق و اقلیم کردستان- در همایشی انتخاباتی در شهر اربیل، اعلام شد که تاکنون فقط 30 درصد از رای دهندگان اقلیم کردستان برای دریافت کارت شرکت در انتخابات پارلمان کردستان اقدام کرده اند.

به گزارش کردپرس،شبکه تلویزیونی knn گزارش داد که همایشی در شهر اربیل و در مورد انتخابات آتی پارلمان کردستان از سوی کمیسیون عالی انتخابات و رفراندوم اقلیم کردستان، با حضور روحانیون برجسته اقلیم برگزار شده است.

طبق خبر در این همایش اعلام شده که از مجموع کل رای دهندگان در اقلیم کردستان، فقط 30 درصد تاکنون برای دریافت کارت رای دهی خود و شرکت در رای گیری انتخابات پارلمان کردستان اقدام کرده اند و این در حالی است که بدون دریافت این کارت امکان شرکت در انتخابات اقلیم وجود ندارد.

بنا به آمار اعلام شده در شهر اربیل از مجموع 1 میلیون و 103 هزار واجد شرایط رای دادن، فقط 41 هزار تن کارت رای دهی را دریافت و برای شرکت در رای گیری ثبت نام کرده اند.

مسئولین کمیسیون عالی انتخابات و رفراندوم اقلیم کردستان از روحانیون اقلیم خواستند که  در خطبه های خود در مساجد، مردم را به شرکت در انتخابات تشویق کنند.

اما روحانیون اقلیم تاکید کرده اند که  تقلب های روی داده در انتخابات پیشین و از جمله در انتخابات دوره چهارم مجلس عراق در اقلیم کردستان، موجب دلسردی و ناامیدی مردم و در نتیجه کاهش مشارکت آنان در انتخابات شده است.

روحانیون در عین حال انتخابات را تنها راه ایجاد تغییر و اصلاحات در اقلیم دانسته و   از مردم خواستند که ناامید نشده  و در انتخابات شرکت کنند.

کمسیون روز گذشته، به امید افزایش مشارکت مردم، مدت ثبت نام و دریافت کارت شرکت در این انتخابات را به مدت یک هفته افزایش داد.

انتخابات پارلمان کردستان قرار بود 1 نومبر 2017 برگزار شود، اما در آن مقطع به دلیل شرایط نامناسب در اقلیم برگزاری آن به تعویق افتاده و با تاخیری 8 ماهه قرار است 30 سپتامبر آتی برگزار شود.