سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  یک‌شنبه 31 تیر  ::  18:22

مسعود اوزیل:

هر اتفاقی هم می افتاد باز آن عکس را می گرفتم

سرویس ترکیه - مسعود اوزیل بازیکن ترکیه ای الاصل آلمانی تیم فوتبال آرسنال در خصوص عکسی که پیش از انتخابات 24 ژوئن 2018 با رجب طیب اردوغان در لندن گرفته بود عنوان کرده است: هر اتفاقی هم می افتاد باز آن عکس را می گرفتم

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه جمهوریت، یکی از جنجالی ترین اتفاقاتی که پیش از انتخابات 24 ژوئن 2018 در ترکیه رخ داد عکسی بود که مسعود اوزیل بازیکن ترکیه ای الاصل آلمانی تیم فوتبال آرسنال با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه انداخت و واکنش های مختلفی از سوی سیاسیون در داخل ترکیه و حتی آلمان داشته است، مسعود اوزیل برای اولین بار در خصوص این عکس جنجالی اظهار نظر کرده و با تایید کامل اقدامش، عنوان کرد: درست است که من در آلمان بزرگ شده ام ولی ریشه های خانواده من در ترکیه است. من دو قلب دارم یکی برای آلمان یکی برای ترکیه. مادر من همواره به من یاد داده است که در آینده هیچ وقت عادات و رسوم خود را فراموش نکنم. دیدار من با رجب طیب اردوغان یک موضوع سیاسی و انتخاباتی نبود. برای من عکس انداختن با رئیس جمهور ، احترام گذاشتن به عالی رتبه ترین فرد کشور خانواده ام است.

وی در ادامه اظهارات خود با تاکید بر این که به هیچ عنوان کار سیاسی نکرده و تنها کارش فوتبال است تصریح کرده است: با رجب طیب اردوغان برای اولین بار در سال 2010 بعد از آن که بازی آلمان – ترکیه را در برلین به همراه آنگلا مرکل تماشا کردند دیدار کردم. در آخرین دیدار با رئیس جمهور ترکیه نیز به مانند همیشه نه در مورد سیاست بلکه در مورد فوتبال سخن گفتیم. به خصوص این که رئیس جمهور محترم ترکیه در جوانی فوتبالیست نیز بود. برای من این مهم نیست که چه کسی رئیس جمهور است. همیشه به سیاستمداران احترام گذاشته ام. رئیس جمهور ترکیه یا آلمان فرقی ندارد. پیش از انتخابات و یا بعد از انتخابات هر وقت که باشد و هر اتفاقی می افتاد باز آن عکس را می گرفتم.

 

کد خبرنگار: 30102