سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  جمعه 29 تیر  ::  21:32

مهمترین تحولات روز جمعه 29/4/1397 در ترکیه

سرویس ترکیه – نگاهی به مهمترین تحولات روز جمعه 29 تیر 1397 در کشور ترکیه می اندازیم.

  • چرا صلاح الدین دمیرتاش پس از انتخابات سکوت کرده است؟

بعد از برگزاری انتخابات 24 ژوئن 2018 و پیروزی ائتلاف جمهور و رجب طیب اردوغان در انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری، صلاح الدین دمیرتاش، نامزد دربند حزب دموکراتیک خلق ها سکوت معنی داری اختیار کرده استا همین رو این سوال که "چرا صلاح الدین دمیرتاش بعد از انتخابات سکوت اختیار کرده است؟" زلیخا گولوم، نماینده استانبول در پارلمان ترکیه از حزب دموکراتیک خلق ها در یک برنامه تلویزیونی پرسیده شده که وی در پاسخ به این سوال عنوان کرد: تنها انتخاب دمیرتاش برای ارتباط برقرار کردن با جهان بیرون از زندان انتشار پیام در شبکه های مجازی است و این کار را در دوران انتخابات بسیار موفقیت آمیز و فشرده انجام داد.

  • رئیس مرکز آموزش پلیس قیصریه: خائنینی که در برابر دولت شورش کنند را نابود کنید

متین تانری وَر، رئیس مرکز آموزش پلیس قیصریه که در مراسم فارغ التحصیلی 622 نیروی پلیس جدید ترکیه سخنرانی می کرد به نیروهای جدید توصیه کرد: خائنینی که در برابر دولت عصیان و شورش کنند را به طور کامل نابود کنید.

  • افشاگری نماینده سابق حزب عدالت و توسعه: 20 روز قبل از کودتا از آن خبر داشتم

مهمت متینعر، نماینده معروف استانبول در پارلمان ترکیه از حزب عدالت و توسعه در آخرین سرمقاله خود که روزنامه استار منتشر کرده است، مدعی شد که از 15 – 20 روز پیش از وقوع کودتای 15 جولای از آن اطلاع داشته است.

  • ترکیه درخواست استرالیا برای استرداد یک عضو داعش اهل استرالیا را رد کرد

دادگاه جزایی آگری که به پرونده نیل پارکاش شهروند استرالیایی عضو گروه داعش که در ترکیه زندانی است رسیدگی می کرد؛ در حکمی با رد درخواست استرداد این عضو داعش به کشور متبوعش حکم بر تداوم حبس وی در زندان تیپ H غازی عنتاپ صادر کرده است.

  • دستگیری همسر ابو عمر الشیشانی، فرمانده نظامی داعش در استانبول

نیروهای مبارزه با ترور پلیس استانبول طی عملیاتی علیه گروه تروریستی داعش در 5 منطقه مختلف استانبول 5 نفر را به اتهام همکاری با داعش دستگیر کردند که در پی بازجویی ها و بررسی های بیشتر در خصوص افراد دستگیر شده یکی از دستگیر شده ها «س.د» همسر ابو عمر الشیشانی فرمانده نظامی داعش است که با پاسپورت جعلی وارد ترکیه شده بود.

  • روزنامه ینی شفق ترکیه مدعی شد: هیئت های ترکیه و روسیه برای واگذاری کنترل حلب به ترکیه مذاکره می کنند

روزنامه ینی شفق ترکیه در خبری مدعی شده است: هیئت های ترکیه و روسیه برای واگذاری کنترل حلب به ترکیه در حال مذاکره بوده و در صورت توافق نیروهای ارتش ترکیه – ارتش آزاد سوریه کنترل حلب را به دست خواهند گرفت.

  • آغاز تحقیق قضایی علیه نمایندگان HDP به اتهام حضور در مراسم خاکسپاری نظامی PKK

دادستان جمهوری ترکیه در استان کردنشین باتمان در خصوص حضور فلکناز اوچه و مهمت رشدی تریاکی، 2 نماینده باتمان در پارلمان ترکیه از حزب دموکراتیک خلق ها در مراسم خاکسپاری دوران بایسال از فرماندهان PKK، روند تحقیقات قضایی را آغاز کرده است.

 

کد خبرنگار: 30102