سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 21 تیر  ::  18:10

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان:

90 درصد تسهیلات اشتغال پایدار روستایی کردستان باید به بخش کشاورزی برسد

سرویس کردستان-  رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: با توجه به بافت روستایی خاص استان کردستان، باید 90 درصد تسهیلات اشتغال پایدار روستایی، به بخش کشاورزی تخصیص یابد.

به گزارش کرد پرس خالد جعفری ظهر امروز در جلسه بررسی تسهیلات اشتغال پایدار روستایی استان کردستان با بیان اینکه  یک هزار و 478 طرح در بخش کشاورزی به منظور دریافت تسهیلات به چهار بانک عامل معرفی شده است، گفت:  تا کنون سازمان جهاد کشاورزی استان کردستا دو هزار و 253 طرح به مبلغ 262 میلیارد تومان به اداره کار به منظور دریافت تسهیلات معرفی کرده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان با بیان اینکه هم اکنون هم تعدادی طرح آماده معرفی اداره کار داریم، عنوان کرد: آخرین گزارش پرداختی‌های طرح‌های بخش جهاد کشاورزی به این شرح است که بانک کشاورزی با 176 طرح به مبلغ 19 میلیارد تومان پرداختی در رتبه نخست پرداختی‌ها قرار دارد.

جعفری افزود: بانک توسعه تعاون با 50 طرح به مبلغ 2 میلیارد و 764 میلیون تومان، پست بانک با  61 طرح به مبلغ 6 میلیاردو 500 میلیون تومان و صندوق کارآفرینی امیدبا 108 طرح به مبلغ 2 میلیارد و 812 میلیون تومان به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

وی تصریح کرد: با بررسی‌هایی که اخیرا انجام شده در حال حاضر یک هزار و 478 طرح در بخش کشاورزی به منظور دریافت تسهیلات به چهار بانک عمل معرفی شده و اکنون در کارتابل آنها موجود است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی با بیان اینکه تاکنون 31 میلیارد تومان  تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در سطح شهرستان‌های استان پرداخت شده است، گفت: شهرستان دیواندره با ۶ میلیارد و 811 میلیون تومان در رتبه نخست پرداختی‌ها قرار دارد.

جعفری میزان اعتبارات پرداخت شده از محل اشتغال پایدار روستایی در بخش کشاورزی به سرمایه‌گذاران 53 درصد اعلام کرد و اذعان داشت: به لحاظ میزان پرداختی‌های ما نسبت به دیگر استان‌ها وضعیت مطلوب‌تری داریم اما بر اساس انتظارت ایجاد شده هنوز به هدف مورد نظر نرسیده‌ایم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان با بیان اینکه تا اکنون طرح های کوچک مقیاس و با اعتبارات کم پرداخت شده، گفت: در یکی دو هفته اخیر طرح های بزرگ با میزان اعتبارات بالا در مرحله پرداخت قرار گرفته و میزان پرداختی‌ها در آینده نزدیک سیر سعودی خواهد گرفت.

جعفری خواستار بررسی میدانی از طرح‌ها  و رفع مشکلات و موانع آنها را خواستار شد و تاکید کرد: باید اعتمادسازی بین دستگاه‌های اجرایی، متقاضیان و بانک‌های عامل ایجاد کنیم تا روند کارد رو به جلو باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان ضمن تشکر از همکاری بانک‌های عامل، عنوان کرد: اهتمامی که بانک کشاورزی استان کردستان در راستای پرداخت تسیلات به بخش کشاورزی دارد ستودنی و قابل تقدیر است.

وی تاکید کرد: باید در پایان اجرای تخصیص اعتبارات اشتغال پایدار روستایی در روستاهای استان به واقع شاهد ایجاد شغل‌های پایدار باشیم.