انتشار:  پنج‌شنبه 21 تیر 1397  ::  08:39   

انتخاب یک تُرک به عنوان سخنگوی حزب کُردی HDP:

ساروهان اولچو؛ سخنگوی جدید حزب دموکراتیک خلق ها شد

سرویس ترکیه – حزب دموکراتیک خلق ها در بیانیه ای رسمی ساروهان اولچو، معاون حزب دموکراتیک خلق ها و نماینده استانبول در پارلمان ترکیه را به عنوان سخنگوی جدید این حزب انتخاب کرده است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، حزب دموکراتیک خلق ها بعد از تشکیل جلسه شورای مرکزی خود در بیانیه ای رسمی ساروهان اولچو، معاون حزب دموکراتیک خلق ها و نماینده استانبول در پارلمان ترکیه را به عنوان سخنگوی جدید این حزب انتخاب کرده است.

در بیانیه حزب دموکراتیک خلق ها آمده است: در پی انتصاب آیهان بیلگن، سخنگوی سابق حزب دموکراتیک خلق ها به عنوان رئیس فراکسیون حزب دموکراتیک خلق ها در پارلمان ترکیه، ساروهان اولچو نماینده استانبول و معاون سابق حزب به عنوان سخنگوی جدید حزب دموکراتیک خلق ها انتخاب شده است.

لازم به ذکر است، ساروهان اولچو یکی از نمایندگان تُرک حزب دموکراتیک خلق ها است که در سال 1958 در استانبول به دنیا آمده و دوران تحصیل خود را در آلمان به اتمام رسانده است. وی که در دهه 80 و 90 میلادی به کار روزنامه نگاری می پرداخت در اواخر دهه 90 میلادی به همراه یک سری از سایر سیاستمداران حزب آزادی و مقاومت را تاسیس کرده و سال های طولانی معاون این حزب بوده است. وی یکی از اعضای موسس حزب دموکراتیک خلق ها به حساب آمده و پیش از این به عنوان معاون این حزب فعالیت می کرد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#انتخابات ریاست جمهوری
#حزب دموکراتیک خلق ها