سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 21 تیر  ::  08:07

بیانیه نشست سران ناتو:

افزایش تدابیر ناتو در ترکیه برای مقابله با تهدیدات تروریسم

سرویس ترکیه – نشست سران ناتو در پایان اولین روز نشست خود با انتشار بیانیه ای ضمن اشاره به تهدیدات ترور علیه ترکیه عنوان کرد: تدابیر در برابر تهدیدات تروری که ترکیه را هدف قرار می دهد افزایش پیدا خواهد کرد

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه استار، نشست سران ناتو که با حضور روسای جمهور کشورهای عضو ناتو در بروکسل تشکیل شده است در حالی اولین روز نشست خود را به پایان رساند که در بیانیه ای با اشاره به این که متفق های عضو ناتو در مبارزه با ترور متحد رفتار می کنند و در برابر هر گونه تهدید و رجز خوانی هایی که علیه کشورهای ناتو صورت بگیرد همگی با هم ایستادگی می کنند عنوان شده است: حملات موشک های بالستیکی که علیه ترکیه از سوریه صورت می گیرد را دنبال و ارزیابی می کنیم. در 4 سال اخیر در 3 برهه زمانی مختلف ترکیه آماج این حملات قرار گرفته است که این مسئله برای ما بسیار نگران کننده است.

در ادامه این بیانیه تاکید شده است: تدابیر در برابر تهدیدات تروری که در جنوب ترکیه به صورت فزاینده ای این کشور را هدف قرار می دهد افزایش پیدا خواهد کرد و تمام این تدابیر به صورت کامل به صورت عملی پیاده خواهد شد. در واقع هر گونه تدبیری که امنیت ترکیه را تامین کند به امنیت کل ناتو کمک خواهد کرد.

 

کد خبرنگار: 30102