سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  چهارشنبه 20 تیر  ::  22:01

مسئول دفتر سیاسی رهبر جریان صدر:

مقتدی صدر 2 بار مانع برکناری حیدر عبادی از قدرت شد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- مسئول دفتر سیاسی رهبر جریان صدر ضمن تاکید بر این که وی دو بار مانع برکناری نخست وزیر کنونی عراق شده، خاطر نشان ساخت که نخست وزیر آینده با توجه به صحنه سیاسی این کشور انتخاب می شود.

 

به گزارش کردپرس به نقل از السومریه نیوز، ضیاء اسدی، مسئول دفتر سیاسی مقتدی صدر، رهبر جریان صدر بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که عوامل تاثیرگذار بر صحنه سیاسی عراق، فرد متصدی پست نخست وزیری این کشور در مرحله پیش رو را تعیین خواهد کرد.

اسدی در رابطه با این مسئله که ممکن است حیدر عبادی، نخست وزیر کنونی عراق مناسب ترین رهبر برای تصدی این سمت در مرحله آینده باشد نیز تاکید کرد که امروزه در این کشور مناسب ترین یا بهترین رهبر در زمینه فعالیت سیاسی وجود ندارد و این تناقض ها، پیچیدگی ها و عوامل تاثیرگذار در صحنه هستند که مسئله انتصاب افراد در سمت های مختلف و همچنین موضع گیری و تصمیم گیری را مشخص می کنند.

مسئول دفتر سیاسی صدر ضمن تاکید بر این که تشخیص موفقیت یا ناکامی سیاسی العبادی بر اساس دیدگاه ها، احساسات و موضع گیری های شخصی انجام نمی شود، خاطر نشان ساخت که برخی معیارهای موفقیت و ناکامی سیاسی، استانداردهای علمی و عینی بین المللی و برخی دیگر نیز کاملا عراقی هستند.

الاسدی همچنین فاش کرد که رهبر جریان صدر پیشتر دست کم دو بار از برکناری عبادی از قدرت جلوگیری کرده چرا که از نظر وی منافع عراق در آن هنگام ایجاب می کرد که چنین تغییری صورت نگیرد.