سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  چهارشنبه 20 تیر  ::  19:29

درمانگاه تخصصی مهاباد اواخر تابستان به بهره برداری می رسد

سرویس آذربایجان غربی- رییس شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: درمانگاه تخصصی مهاباد دو ماه دیگر به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرنگار کردپرس، سامرند مرزنگ چهارشنبه (۲0 تیرماه) در نشست با اصحاب رسانه گفت: تجهیزات پزشکی درمانگاه تخصصی مهاباد با بیش از ۱۵ میلیارد ریال هزینه، خریداری شده و در دو ماه آینده با تکمیل و نصب دستگاه‌های اصلی درمانگاه تخصصی آغاز به کار خواهد کرد.

وی ادامه داد: هم اکنون دستگاه های رادیولوژی، ماموگرافی، اکوکاردیوگرافی و سونوگرافی توسط هیئت امنای وزارت بهداشت و درمان و همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان برای درمانگاه تخصصی تامین شده است.

رییس شبکه بهداشت و درمان مهاباد با اشاره به برگزاری همایش جامع سلامت در مهاباد گفت: همایش جامع سلامت اواخر تیرماه با حضور معاونت اجتماعی وزارت بهداشت و سایر مسئولین حوزه سلامت استان و شهرستان در مهاباد برگزار خواهد شد.

مرزنگ افزود: همایش جامع سلامت فروردین ماه در مرکز استان برگزار شد و مهاباد بعد از ارومیه دومین شهری است که این همایش را در استان تشکیل می‌دهد.

 وی هدف از این همایش را اختصاص دادن بعد اجتماعی به سلامت شهروندان دانست و ادامه داد: دستگاه‌های خدمات‌رسان مربوطه، سمن ها و صدا و سیما در امر سلامت اجتماعی شهروندان دخیل هستند از این رو برای آگاه سازی مردم و توجه بیشتر به معضلاتی چون اعتیاد و خودکشی این همایش برگزار خواهد شد.

 رییس شبکه بهداشت و درمان مهاباد در خصوص بیمارستان ۳۵۰ تختی این شهرستان نیز گفت: اعتبار این پروژه در ردیف بودجه کشور تصویب شده، اما محل ساخت آن هنوز نهایی نشده است که البته در صورت نهایی شدن محل بیمارستان عملیات اجرایی آن شروع خواهد شد.