سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  چهارشنبه 20 تیر  ::  18:02

مرال دانیش بشتاش نامزد HDP برای ریاست پارلمان ترکیه شد

سرویس ترکیه – حزب دموکراتیک خلق ها مرال دانیش بشتاش، نماینده سرت در پارلمان ترکیه را به عنوان نامزد رسمی این حزب در انتخابات ریاست پارلمان معرفی کرده است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، آیهان بیلگن، سخنگوی حزب دموکراتیک خلق ها امروز در مصاحبه مطبوعاتی خود رسما نامزد حزب برای تصدی مقام ریاست پارلمان ترکیه را اعلام و بر این اساس مرال دانیش بشتاش، نماینده سرت در پارلمان را به عنوان نامزد رسمی این حزب در انتخابات ریاست پارلمان ترکیه معرفی کرده است.

آیهان بیلگن در اظهارات خود اعلام کرده است: از نظر ما قانونگذاری در پارلمان ترکیه و اداره این پارلمان بسیار مهم و حیاتی است. ترکیه با ورود به دوران جدیدی از عرصه مدیریتی خود یک تلاش مستمر برای بی ارزش کردن پارلمان را در دستور کار قرار داده است که این موضوع در این روزها بیش از پیش حس می شود. در بسیاری از کشورهای جهان که با سیستم ریاست جمهوری اداره می شوند مجلس نقش بسیار حساس تری بازی می کند. اپوزیسیون در پارلمان برای ایجاد تعادل اقدامات بسیار مهمی در کشور انجام می دهد. امروز به همراه 3 نماینده خود پرونده مرال دانیش بشتاش برای نامزدی حزب دموکراتیک خلق ها در انتخابات ریاست پارلمان و امضاهای حزب را تحویل داده ایم. امیدواریم برای کشور مایه خیر و برکت باشد.

 

کد خبرنگار: 30102