سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  سه‌شنبه 19 تیر  ::  19:09

سرمایه گذاری چینی ها در در بخش معدن استان آذربایجان غربی

سرویس آذربایجان غربی- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی از حضور یک شرکت سرمایه گذاری چینی در ارومیه برای بحث و تبادل در مورد سرمایه گذاری در بخش معدن استان خبر داد.

به گزارش کردپرس، رضا حسینی معاون امور اقتصادی استاندار در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور سرمایه گذاران چینی در ارومیه گفت: زمینه همکاری های مشترک با هیات چینی در آذربایجان غربی فراهم است و حمایت های لازم را برای آغاز فعالیت این شرکت در استان انجام خواهیم داد.

حسینی به قابلیت های سرمایه گذاری استان آذربایجان غربی نیز اشاره کرد و گفت: آذربایجان غربی امکانات بالقوه و استعداد مطلوبی در زمینه های مختلف اقتصادی بالاخص معدن دارد و یکی از بهترین و مستعدترین مناطق کشور برای سرمایه گذاری به شمار می رود. از این روی از سرمایه گذاران علاقمند به فعالیت در استان با تمام توان حمایت می کنیم.

بائوهوا کونگ معاون مدیرعامل شرکت چینی نیز در این ملاقات، علاقمندی خود را برای سرمایه گذاری و فعالیت در استان آذربایجان غربی اعلام کرد.

در این دیدار که دومین دیدار هیات سرمایه گذاری چینی با معاون امور اقتصادی استاندار بود، مقرر شد شرکت چینی بر اساس بررسی های قبلی، امکانات زیرساختی مورد نیاز خود را برای آغاز فعالیت در آذربایجان غربی اعلام کند و استانداری نیز ضمن بررسی درخواست های مطروحه، صدور مجوزهای لازم را برای فعالیت این شرکت پیگیری کند.