سرویس کرمانشاه
آخرین خبرهای کرمانشاه
انتشار:  جمعه 15 تیر  ::  13:15

جدول زمان‌بندی قطع برق در نقاط مختلف کرمانشاه

سرویس کرمانشاه- برنامه‌های خاموشی برق بنا بر اعلام شرکت برق استان کرمانشاه طی روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته در بازه‌های زمانی ۲ ساعته از ساعت ۱۲ تا ۱۸ برای مشترکان اعمال شده و تا نیمه دوم شهریور ماه سال‌جاری ادامه دارد.

به گزارش کردپرس به نقل از فارس، بارش باران امسال در کرمانشاه همچون سایر نقاط کشور میزان کمتری نسبت به گذشته داشته است و این در حالی است که کاهش منابع آبی موجب شده ذخیره آبی سدها نیز کاسته شود.

کاهش میزان اندوخته آب پشت سدهای مختلف استان کرمانشاه علاوه بر اینکه در تامین آب آشامیدنی برای مردم مشکلاتی ایجاد کرده است، تولید برق ناشی از آب را نیز پایین آورده است و در نتیجه قطعی آب و خاموشی‌های فصل گرم سال رقم خورده است.

براساس گزارش فارس، قطعی آب و برق در فصل گرم سال موضوع ناخوشایندی برای شهروندان است ولی وقتی تذکرات مکرر مسئولان امر در مورد مصرف صحیح آب، برق و... مورد بی‌توجهی بخشی از افراد قرار می‌گیرد، راهی جز اعمال خاموشی نمی‌ماند.

شهرک صنعتی‌های جاده سنندج و درودفرامان، شهرک پرواز، میدان نیایش، فرهنگیان فاز ۲، شهرک‌های امام خمینی(ره)، جلالیه، رسالت، سجادیه و کهریز، ضلع غربی بلوار رودکی، فاز ۲ تعاون، کامیاران تا میان‌دربند (روستای ورمنجله سفلی)، دکل صدا و سیما در ریجاب، روستاهای امیرآباد و علی‌آباد، کارخانه آرد صبا، سیلو گندم، روستای فیروزآباد در اسلام‌آباد غرب، منطقه میان‌دربند تا روستای خانم‌آباد و فارسینج از توابع شهرستان سنقروکلیایی نیز شامل این طرح هستند.

شهرک فاز ۱ جوانرود، مزرعه کچل‌آباد، روستاهای ده‌لیلی، مزرعه بیله‌ای و قوری‌قلعه در جاده روانسر - پاوه و شهرک صنعتی، بلوار شهید رجایی و خیابان واحدی هرسین، مسیر روستایی صحنه شامل همت‌آباد تا خارکش، دهلق تا دواب و گرگه بیشه تا بکتر، جاده کوزران - گهواره، روستاهای مسیر جاده باباکوسه و مسیر روستای سبزعلی‌خان، ضلع جنوبی بلوار انقلاب در کنگاور از جمله مناطقی است که در جریان نوبتی شدن قطعی برق قرار دارند.

جاده قدیم و روبروی پارک شرقی، خیابان نسترن تا بلوار گل‌ها، بلوار اجاقی، بلوار گلریزان و خیابان نهم در بخش مرکزی، شهرک جعفرآباد، روستاهای پیرحیاتی وسطی، چقاگینو، خانه‌بیگی، پتی‌آباد، بندرآباد سنگ‌تراش در ماهیدشت و روستاهای مسیر چشمه‌کبود، روستاهای سلیمانیه و تپه شعبان در شهرستان هرسین نیز در طرح خاموشی قرار دارند.

تمامی مناطق یاد شده در طرح خاموشی ۲ ساعته از ساعت ۱۴ الی ۱۶ روزهای شنبه تا چهارشنبه ( پنج روز) هر هفته تا تاریخ اعلام شده قرار گرفته‌اند تا شرکت برق استان کرمانشاه بتواند انرژی برق را به‌صورت مساوی در بین ساکنان مناطق مختلف تقسیم کند.

شهرک ژاندارمری، ضلع شمالی خیابان شهید جعفری (کسری) تا بلوار سجاد، بلوار سجاد، زیباشهر، خیابان باغ پسته، خیابان لاله، 45 متری تکاور - چهارراه مطهری، خیابان مطهری تا ایستگاه ۲ کارمندان، خیابان گلستان واقع در شهرک آبادانی مسکن، خیابان جوادیه، آزادگان، شهرک‌های پردیس، فرهنگیان فاز ۱، جهاد، پرواز (خیابان آسمان)، حافظیه، چقاگلان، صادقیه، نصر (کوچه‌های نسیم) و بهار، ضلع غربی بزرگ‌راه امام، ترمینال کاویانی، خیابان سعدی، میدان رفعتیه، منزه، ضلع جنوبی خیابان دل‌گشا، روستاهای مسیر جاده سرفیروزآباد، پادگان جیران‌بلاغ و ناسیونال در کرمانشاه نیز خاموشی‌های ۲ ساعته عصرگاهی را تجربه می‌کنند.

محدوده گل‌سفید - دهستان دولت‌آباد شهرستان روانسر، روستاهای مسیر تمرگ - شادآباد در شهرستان هرسین، منطقه قمام و گردکانه در شهرستان سنقروکلیایی، مسکن مهر و چاه‌های کشاورزی و روستاهای مسیر کارخانه - خمیس‌آباد و چاه‌های آب کشاورزی و شرب شهری در شهرستان کنگاور و مسیر پل‌چهر - پتروشیمی در منطقه بیستون نیز از جمله مناطقی هستند که در ساعات عصر با خاموشی ۲ ساعته مواجه خواهند شد.

کرند در دالاهو، بهداری و نجفی در کرمانشاه، روستاهای ارکوازی، چنگور، چفته، سوران، حسن‌آباد - انجیرک تالاندشت، گردنه مرصاد در اسلام‌آباد غرب، بلوار پرستار و دانشگاه رازی، خیابان شهید امجدیان تا چهارراه جگرفروش‌ها، روستاهای مسیر جاده چگین - گندمیان، جاده قلعه گلینه در کوزران، روستای پریوه، حوزه شمالی جاده هرسین - کرمانشاه، روستاهای ثلاث‌باباجانی، چشمه‌نظام، زلان و هلان‌در شهرستان جوانرود نیز در برنامه خاموشی ۲ ساعته عصر محسوب می‌شوند.

براساس این گزارش، تمامی مناطق مذکور در بخش دوم این تقسیم‌بندی جغرافیایی طی ساعات ۱۶ لغایت ۱۸ در پنج روز هفته تا تاریخ اعلام شده در محدوده طرح خاموشی جریان برق در نظر گرفته شده‌اند.

امید است شهروندان فهیم شهرستان‌های مختلف و ساکنان محترم تمامی نقاط استان کرمانشاه با رعایت میزان استفاده از برق و صرفه‌جویی در مصرف انرژی روشنایی مسئولان امر را یاری کنند تا تابستان گرم و کم‌بارش امسال بدون مشکل سپری شود.