سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  یک‌شنبه 3 تیر  ::  19:55

نماینده کُرد مجلس عراق:

عبادی درصدد کاهش سهم کُردها در دولت عراق است

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نماینده کُرد مجلس عراق اعلام کرد که نخست وزیر این کشور به وی اعلام کرده باید سهم کُردها در دولت عراق کاهش یافته و مناصب پایین تری به آنان داده شود.
 

به گزارش کردپرس، شاخوان عبدالله عضو کمیسیون دفاع و امنیت ملی در مجلس عراق طی گفتگو با سایت خبری اس.ان. ان، گفت که شخصاً در نشست اعضای این کمیسیون با حیدر عبادی نخست وزیر عراق، به وی تأکید کرده که منصب ریاست ستاد کل ارتش عراق سهم کردها است و باید به آنان داده شود.

وی با تأکید بر اینکه عبادی درصدد کاستن از سهم و مشارکت کردها در دولت عراق است؛ افزود که عبادی در حضور اعضای کمیسیون به شدت با این خواسته مخالفت و آشکارا اعلام کرده که این منصب بار دیگر به کردها داده نمی شود و باید مناصب پایین تری به آنان داده شود.

شاخوان عبدالله هشدار داد که کردها در گفتگو با طرف های عراقی نباید به هیچ عنوان در مورد سهم خود از مناصب حاکمیتی و کلیدی در عراق کوتاه بیایند و از مناصبی که پیش‌تر در اختیار کردها بوده چشم پوشی کنند.

لازم به ذکر است که منصب ریاست ستاد کل ارتش عراق پیش‌تر در اختیار ارتشبد بابکر زیباری از فرماندهان ارشد نیروی پیشمرگ بوده و در پی بالا گرفتن تنش های میان اربیل و بغداد؛ وی توسط دولت عراق از این منصب برکنار شد.