سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  پنج‌شنبه 24 خرداد  ::  10:16

گروه بین المللی بحران:

برندگان انتخابات ترکیه باید به مسئله کردها اهتمام نشان دهند

سرویس جهان- گروه بین المللی بحران در گزارشی تاکید کرده است که صرف نظر از این که چه کسی و یا چه حزبی در انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی ترکیه برنده می شود، برندگان باید بحث بر سر مطالبات کردها را که در زمان تبلیغات انتخاباتی زنده شده ادامه دهند.

 

به گزارش کردپرس، گروه بین المللی بحران در تازه ترین گزارش خود به بحث انتخابات ترکیه و اهمیت مسئله کرد در آن پراخته است. در گزارش این گروه اشاره شده که بحث پیرامون مسئله کردهای ترکیه که از سال 2015 حالت ممنوعه پیدا کرده بود در جریان تبلیغات انتخاباتی امروز ترکیه زنده شده است.

در این گزارش تاکید شده که کردهای ترکیه می توانند بر نتیجه انتخابات تاثیر بگذارند به همین دلیل هم حزب حاکم و هم اپوزیسیون قول داده اند برخی مطالبات کردها را مد نظر قرار دهند.

گروه بین الملیل بحران توصیه کرده است که برنده انتخابات ریاست جمهوری و یا حزب برنده انتخابات پارلمانی ترکیه باید بحث در مورد مسئله کردها  را که در زمان تبلیغات انتخاباتی زنده شده بود ادامه دهد و به دنبال راه هایی برای رفع مسائل معلق مربوط به کردها بوده و یا دست کم اطمینان دهد بحث در این مورد ادامه پیدا می کند.

کد خبرنگار: 40101