سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 24 خرداد  ::  09:08

وزیر امور خارجه ترکیه:

سلاح های آمریکایی هنگام خروج YPG از منبج پس گرفته خواهد شد

سرویس ترکیه - مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در اظهاراتی عنوان کرده است: بر اساس توافقات موجود YPG از منبج خارج شده و سلاح هایی که آمریکا به آنان داده بود پس گرفته خواهد شد.

به گزارش کردپرس به نقل از تلویزیون NTV، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در اظهاراتی با اشاره به توافقنامه نقشه راه منبج میان ترکیه و آمریکا عنوان کرده است: در نقشه راه منبج به پس گرفتن سلاح ها توسط آمریکا از نیروهای YPG اشاره شده است. بر اساس توافقات موجود YPG از منبج خارج شده و سلاح هایی که آمریکا به آنان داده بود پس گرفته خواهد شد. زمانی که این روش و این نقشه راه در شهرهای دیگر هم اجرایی شد، زمانی که نیروهای YPG در حال خروج از شهر هستند سلاح هایی آمریکایی را تحویل خواهند داد.

وی در ادامه تصریح کرد: ذاتاً یکی از قول هایی که طرف های آمریکایی به ما داده بودند همین بود، بارها تاکید شده بود که شماره سریال سلاح ها برداشته شده و آنان را پس خواهیم گرفت. باید این اتفاق بیفتد. نیروهای آمریکایی سلاح ها را از نیروهای YPG هنگام خروج از شهر گرفته و بعد از آن نیز امنیت شهر را به صورت مشترک با ما تامین خواهند کرد. امنیت تا زمان تشکیل یک سازمان امنیتی جدید توسط آمریکا – ترکیه تامین خواهد شد. اگر این نقشه راه به شکل موفقی عملیاتی شده و اجرا شود در عادی سازی روابط ترکیه – آمریکا یک قدم بسیار مهم خواهد بود.

 

کد خبرنگار: 30102