سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  سه‌شنبه 30 مهر 1398  ::  13:49   

آغاز دومین دوره ثبت نام دانشجویان خارجی در دانشگاه علوم پزشکی ارومیه

سرویس آذربایجان غربی- مدیر امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی ارومیه گفت: برای دومین سال متوالی، دانشگاه علوم پزشکی ارومیه اقدام به ثبت نام دانشجویان خارجی در رشته های مختلف کرد.

به گزارش کردپرس، فریدونی با بیان این مطلب به وب دا گفت : در راستای اجرای بسته های آموزشی تحول سلامت در نظام آموزشی و در حوزه بین المللی سازی دانشگاه از 29 مهرماه 1398 دانشگاه علوم پزشکی ارومیه برای دومین سال متوالی، اقدام به جذب و ثبت نام دانشجو از کشورهای خارجی را آغاز کرد.

او افزود: این ثبت نام متشکل از ثبت نام 27 نفر دانشجو از کشور عراق برای رشته ها و مقاطع مختلف بود که از آن جمله می توان به رشته های پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی در مقطع دکترای حرفه ای، علوم آزمایشگاهی و رادیولوژی در مقطع کارشناسی، بیوشیمی، مامایی و پرستاری در مقطع کارشناسی ارشد و PhD در رشته پرستاری اشاره کرد.

فریدونی ادامه داد : امسال از 4 کشور پاکستان ، هندوستان ، سنگاپور و ترکیه نیز درخواست پذیرش دانشجو داشتیم.

مدیر امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی ضمن اظهار امیدواری تاکید کرد: این امر می تواند شروعی برای گسترش روابط بین الملل دانشگاه و بین المللی سازی سیستم آموزش کشور باشد.

به گزارش کردپرس، مجوز تاسیس شعبه بین­ الملل دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در راستای اجرای مفاد برنامه پنجم توسعه کشور و سقف مصوبات شورای برنامه­ ریزی و گسترش آموزش عالی، سال 1392  صادر شد.

شعبه بین ­الملل ارومیه برای اولین بار در نیمسال تحصیلی دوم 93-92 در هشت رشته در مقطع دکتری حرفه­ ای و کارشناسی ارشد در قالب آزمون اختصاصی و مصاحبه زیر نظر سازمان سنجش آموزش کشور و سنجش علوم پزشکی دانشجو جذب کرد.