سرویس عراق
انتشار:  سه‌شنبه 30 مهر 1398  ::  13:03   

فرماندهی عملیات مشترک عراق:

نیروهای آمریکایی از سوریه وارد اقلیم کردستان شدند تا به خارج عراق منتقل شوند

سرویس عراق و اقلیم کردستان - فرماندهی عملیات مشترک عراق تاکید کرد که نیروهای آمریکایی پس از خروج از سوریه و ورود به اقلیم کردستان، به خارج از عراق انتقال می یابند.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری رسمی عراق (واع)، هسته اطلاع رسانی امنیتی وابسته به فرماندهی عملیات مشترک این کشور پیش از ظهر امروز (سه شنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که آن دسته از نیروهای آمریکایی که از سوریه خارج شدند، اجازه ورود به اقلیم کردستان را پیدا کردند تا در نهایت به خارج از خاک عراق منتقل شوند.

رسانه امنیتی عراق در بیانیه خود در این باره آورده است: برخی رسانه ها و خبرگزاری ها اظهاراتی در رابطه با خروج نیروهای آمریکایی از سوریه به سمت عراق منتشر کردند و به همین دلیل نیز فرماندهی عملیات مشترک روشن می سازد که همه نیروهای آمریکایی خارج شده از سوریه، مجوز ورود به اقلیم کردستان را دریافت کردند تا به خارج عراق انتقال یابند.

فرماندهی عملیات مشترک وابسته به وزارت دفاع عراق در ادامه این بیانیه نیز خاطر نشان ساخت که هیچ گونه مجوزی برای باقی ماندن نیروهای مذکور در خاک این کشور صادر نشده است.

این در حالی است که پیشتر جبار یاور، دبیرکل وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان در یک نشست خبری اعلام کرده بود که نیروهای آمریکایی پس از خروج از مناطق کردنشین سوریه، با اطلاع و هماهنگی نیروهای پیشمرگ و از طریق گذرگاه مرزی پیشخاپور (سیمالکا) و عبور از منطقه سحیلا، وارد اقلیم شده اند.

یاور ضمن اعلام این که نیروهای آمریکایی در چارچوب توافقنامه امنیتی میان دولت های فدرال آمریکا و عراق از یک سو و توافق میان اربیل و بغداد از سوی دیگر، در اقلیم کردستان حضور پیدا کرده اند، تاکید کرده بود که حضور آنها در اقلیم به صورت موقت است جایی که به زودی به سوی استان مرزی الانبار در غرب عراق اعزام می شوند.

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#سوریه
#نیروهای آمریکایی