سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  سه‌شنبه 30 مهر 1398  ::  12:07   

سخنگوی ارتش دموکراتیک سوریه:

پیش بینی می شود ترکیه به عملیات نظامی خود ادامه دهد

سرویس سوریه - کینو گابریل، سخنگوی ارتش دموکراتیک سوریه در اظهاراتی با اشاره به اتمام آتش بس موقت پنج روزه عنوان کرد: پیش بینی می شود ترکیه به عملیات نظامی خود ادامه دهد.

به گزارش کردپرس، کینو گابریل، سخنگوی ارتش دموکراتیک سوریه در اظهاراتی با اشاره به پیوستن یا عدم پیوستن نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه به ارتش سوریه که این روزها به یکی از بحث های داغ تحولات بحران سوریه تبدیل شده است، گفت: «هنوز چیز مشخصی در این خصوص وجود ندارد. در مذاکراتی که صورت خواهد گرفت مشخص خواهد شد. در حال حاضر تنها برای محافظت از مرزها توافقی صورت گرفته است. بعد از آن که تهدیدات ترکیه به پایان رسید در این خصوص نیز گفتگو خواهیم کرد».

به نوشته خبرگزاری KRDnews، سخنگوی ارتش دموکراتیک سوریه در ادامه با اشاره به اتمام آتش بس موقت ترکیه از ساعت 22:00 امروز 22 اکتبر 2019 میلادی خاطرنشان کرد: «ما به آتش بس پایبند هستیم ولی این که از فردا چه تحولی رخ خواهد داد چیزی نمی دانیم. تداوم آتش بس یا عدم تداوم آن به رفتار ترکیه بستگی دارد. پیش بینی می شود ترکیه به عملیات های نظامی خود ادامه خواهد داد. در اظهارات و بیانات مقامات ترکیه نشانه های تداوم عملیات های نظامی وجود دارد».

گابریل در ادامه خاطرنشان کرد: «به روابطمان با آمریکا ادامه خواهیم داد. ما با ائتلاف بین المللی رابطه داریم. نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه، مشترک با ائتلاف بین المللی با داعش مبارزه کرد. برای این که باقی مانده های داعش را به طور کامل از میان برداریم اقدامات زیادی وجود دارد که در شمال شرق سوریه باید انجام دهیم. توافقی که آمریکا و ترکیه انجام داده اند تنها محدوده سرکانی – گری سپی در عمق 32 کیلومتری می باشد».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#آمریکا
#نیروهای کرد سوریه