سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  جمعه 4 خرداد  ::  00:02

ادامه حضور نیروهای نظامی کانادا در اقلیم کردستان

سرویس جهان- با وجود این که عملیات فراگیر علیه داعش در اقلیم کردستان و عراق پایان یافته اما کانادا اعلام کرده است به همکاری نظامی با نیروهای پیشمرگ ادامه  داده و در این راستا اسکادران هوایی این کشور در اقلیم کردستان متشکل از 4 هلیکوپتر نظامی به حضور خود در اقلیم کردستان ادامه می دهد.

 

به گزارش کردپرس به نقل از سایت خبری سکای ماگ کانادا، مقامات نظامی این کشور علیرغم اتمام عملیات فراگیر نظامی علیه داعش قصد ندارند نیروهای خود را از اقلیم کردستان خارج کنند.

به گفته مقامات نظامی کانادا، نیروهای ویژه نظامی این کشور همچنان به آموزش، مشاوره  و کمک به نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان ادامه خواهند داد.

در این راستا، ارتش کانادا چهار هلیکوپتر از نوع سی اچ 146 را به ارائه خدمات نظامی به نیروهای کرد عراق اختصاص داده و قرار است این اسکادران همچنان به آموزش و تربیت نیروهای نظامی کرد عراق کمک کنند. 50 خدمه پروازی، مستشار نظامی و فنی در پایگاهی در نزدیکی اربیل مستقر شده و روزانه 12 تا 16 ساعت به ارائه خدمات نظامی به نیروهای کرد می پردازند.

کانادا از ابتدای جنگ داعش در سال 2014 برای کمک به نیروهای کرد در برابر داعش، هواپیماهای ترابری و نزدیک به 100 نیروی نظامی به اقلیم کردستان اعزام کرد. این کشور همچنین تجهیزات نظامی به ارزش 10 میلیون دلار برای ارسال به اقلیم کردستان آماده کرده است اما به دلایل نامعلوم هنوز این تسلیحات به اقلیم کردستان ارسال نشده است.

کد خبرنگار: 40101