سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 3 خرداد  ::  17:29

ملا بختیار: عراق با تهدیدات متفاوتی روبرو است

سرویس عراق و اقلیم کردستان- مسئول امور اجرایی دفتر سیاسی حزب اتحادیه میهنی کردستان، با هشدار مورد اینکه عراق اکنون با تهدیدات متفاوتی از گذشته روبروست، بر ضرورت اجرای هرچه زودتر قانون اساسی کشور تأکید کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از کردستان24، ملا بختیار که در رأس هیئتی از حزب اتحادیه میهنی کردستان پس از برگزاری انتخابات مجلس عراق، به منظور گفتگو با طرف های عراقی در مورد تشکیل دولت جدید این کشور به بغداد سفر کرده است، بعد از دیدار با نوری مالکی رهبر ائتلاف دولت قانون، در کنفرانسی خبری گفت که  در این دیدار خطرات و تهدیدات موجود در منطقه علیه عراق مورد بحث قرار گرفته است.

مسئول امور اجرایی دفتر سیاسی اتحادیه میهنی کردستان هشدار داد که اکنون عراق با تهدیدات و خطرات متفاوتی روبروست که با آنچه در گذشته وجود داشته تفاوت دارد و به همین دلیل باید هرچه زودتر قانون اساسی کشور اجرا شود.

وی با اشاره به درصد پایین مشارکت مردم عراق در انتخابات چهارمین دوره مجلس عراق، تأکید کرد که اگر مسئولین عراقی مشکلات کنونی را حل نکنند، زیان ها و تبعات منفی بسیاری متوجه این کشور خواهد شد.

در خصوص مواضع احزاب اقلیم کردستان ابراز امیدواری کرد که این احزاب بتوانند، ارزیابی درستی از شرایط و وضعیت موجود داشته باشند.