سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 3 خرداد  ::  16:22

یک مقام حزب دمکرات:

حزب دمکرات در گفتگو با طرف های عراقی به‌صورت مستقل عمل می‌کند

سرویس عراق و اقلیم کردستان- مسئول شاخه حزب دمکرات در بغداد اعلام کرد که این حزب در گفتگو با طرف های عراقی شرایط دیگر احزاب کردستانی را نمی پذیرد و در این مورد به‌صورت مستقل عمل می کند، زیرا دیگر احزاب پیشنهاد‌های این حزب را نپذیرفته اند.

 

به گزارش کردپرس، شوان محمد در گفتگو با SNN در پاسخ به انتقادات دیگر احزاب اقلیم کردستان از اقدام این حزب در مورد اعزام هیئت مستقل به بغداد و گفتگو با طرف های عراقی در مورد تشکیل دولت آینده عراق؛ گفت که حزب دمکرات پیش از انتخابات از احزاب اقلیم خواست که یا همگی با هم در چارچوب یک ائتلاف فراگیر در انتخابات مجلس عراق شرکت کنند و یا اینکه اگر مشکل با بغداد وجود دارد، همگی به‌صورت متحد انتخابات و پروسه سیاسی عراق را تحریم کنند.

مسئول شاخه حزب دمکرات در بغداد، افزود که پس از انتخابات نیز این حزب، خواستار نشست فراگیر همه احزاب شده و در مورد اعتراضات به نتایج نیز آمادگی خود را برای بازشماری دستی آرا و رفع شبهات اعلام کرد، اما احزاب کردستانی هیچ پاسخی به این پیشنهادها ندادند و به همین دلیل حزب دمکرات هیئت خود را به‌صورت مستقل به بغداد اعزام کرد و شرایط دیگر احزاب را در این خصوص نمی پذیرد.

عضو هیئت مذاکره کنند حزب دمکرات؛ تأکید کرد که  با توجه به اینکه این حزب بیشترین شمار آرا و کرسی های انتخابات مجلس عراق  را کسب کرده، اجازه نمی دهد دیگر احزاب که آرای پایینی دارند، در تصمیمات این حزب دخالت کنند.

همچنین گفت که حزب دمکرات دیدارهای خود از بغداد را به‌صورت علنی انجام می دهد، در حالی که برخی احزاب اقدام به دیدار های پنهانی با طرف های عراقی می کنند.