سرویس ایران
آخرین خبرهای ایران
انتشار:  شنبه 27 مهر 1398  ::  11:16   

عضو کمیسیون امنیت ملی در گفتگو با کردپرس؛

حمله ترکیه به شمال سوریه برخلاف قوانین بین‌المللی است

سرویس سوریه-عضو کمیسیون امنیت ملی اظهار کرد:حضور ترکیه در خاک سوریه،نقض تمامیت ارضی سوریه است و مجموعه مقرارت بین المللی هم این موضوع را نمی پذیرد.

«علیرضا رحیمی» نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با کردپرس با اشاره به نقش محور مقاومت در سوریه خاطر نشان کرد:محور مقاومت توانست خط تندرویی منطقه را درهم بشکند و امروز دولت سوریه بخش‌های زیادی از خاک سوریه را آزاد کند.

وی در خصوص مباحث شمال سوریه گفت:سه کشور ایران،ترکیه و روسیه توافق کردند که تندرویی در منطقه جمع شود.در این میان هر انحرافی از سوی می‌تواند به وخیم شدن اوضاع منجر شود،لذا ترکیه نباید تکروی کند.

وی افزود:بحث بر ابن بوده که سه کشور مجموعا در جهت مبارزه و برخورد با داعش و‌گروه‌های تروریستی در سوریه عمل کنند و تا زمانی که این دستور کار باشد،همه طرف ها باید به آن پایبند باشند.

رحیمی در پاسخ به این سوال که آیا پایانی برای بازگشت نیروهای ترکیه از خاک سوریه وجود دارد،توضیح داد:به ترکیه این اجازه را نخواهند داد که در خاک سوریه بماند و این اقدام ترکیه مخالف تمامیت ارضی سوریه است و مجموعه مقرارت بین المللی هم این موضوع را نمی پذیرد.