سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  شنبه 27 مهر 1398  ::  09:52   

مجلس دموکراتیک سوریه:

ترکیه آتش بس موقت را نقض می کند

سرویس سوریه - مجلس دموکراتیک سوریه در بیانیه ای با اشاره به نقض آتش بس موقت از سوی ترکیه عنوان کرد: ترکیه به حملات خود ادامه داده و در حال نقض آتش بس است.

به گزارش کردپرس، مجلس دموکراتیک سوریه در بیانیه ای با اشاره به نقض آتش بس موقت از سوی ترکیه عنوان کرد: «با پذیرفتن ارتش دموکراتیک سوریه و با میانجی گری آمریکا میان ترکیه و ارتش دموکراتیک سوریه در حدفاصل سرکانی و گری سپی یک آتش بس اعلام شده است. ارتش دموکراتیک سوریه از ساعت 22:00 به وقت محلی روز توافق بر اساس اصول و قواعد آتش بس حرکت کرده است ولی نیروهای مسلح ترکیه و گروه های تحت امر ترکیه در حال نقض آتش بس هستند. صبح امروز روستای ام الخیر در جنوب شرق سرکانی هدف حملات توپخانه ای ارتش ترکیه قرار گرفت و پنج تن از نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه و غیرنظامیان جان خود را از دست داد. همچنین دسترسی به زخمی های این حملات نیز به وسیله آتش توپخانه ارتش ترکیه با ممانعت روبه رو شده است».

به نوشته خبرگزاری هاوارنیوز، در ادامه این بیانیه آمده است: «به عنوان مجلس دموکراتیک سوریه تمام جهان را مخاطب خود قرار داده و اعلام می کنیم: ما آتش بس را برای محافظت از جان مردمانمان، حفظ دستاوردها و جلوگیری از مهاجرات اجباری مردم از این منطقه در راستای حفاظت از تمامیت ارضی سوریه پذیرفتیم. ولی آنکارا و هزاران شبه نظامی وابسته به آن، به نوعی که هیچ آتش بسی صورت نگرفته است به حملات خود ادامه می دهد. از همین رو ابتدا از آمریکا به عنوان میانجی گر این آتش بس و همچنین شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه عرب می خواهیم تا با عمل کردن به مسئولیت های خود برای اجرای دقیق آتش بس موقت نیروهای بین المللی به منظور دیده بانی بر آتش بس به منطقه اعزام کنند. همچنین برای ماندگار شدن این آتش بس و خروج نیروهای ارتش ترکیه از منطقه باید اقدامات لازم را انجام دهند. دولت ترکیه و شبه نظامیان وابسته به آن دست به قتل عام در منطقه زده اند و این قتل عام ها در گزارشات بین المللی نیز آمده است».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#کردها
#آمریکا