سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  یک‌شنبه 30 اردیبهشت  ::  22:45

پیوستن 243 شهروند آلمانی به پ.ک.ک و ypg

سرویس جهان- دولت آلمان گفته است از زمان آغاز تنش بوجود آمده در عراق و سوریه، بیش از 1000 شهروند آلمان برای پیوستن به گروه های مختلف در این دو کشور آلمان را ترک کرده اند. 243 نفر از این تعداد برای مبارزه با داعش به حزب کارگران کردستان ترکیه و نیروهای کرد سوریه گرویده اند.

 

به گزارش کردپرس،  گروه رسانه ای فانکه آلمان امروز گزارش داد که دولت آلمان از خروج بیش از 1000 شهروند این کشور و پیوستن آنها به گروه های مختلف در عراق و سوریه از جمله گروه های تروریستی اطلاع دارد. دولت گفته است بیش از نیمی از آنها تابعیت آلمانی دارند.

بر اساس این گزارش، دولت آلمان آمار پیوستن شهروندان آلمانی به نیروهای مختلف در سوریه و عراق را در پاسخ به سوال نماینده حزب چپ این کشور در پارلمان آشکار کرده است.

دولت آلمان گفته است 243 تن از شهروندانی که آلمان را از 7 سال پیش و در پی آغاز بحران در سوریه و به دنبال آن ظهور داعش کشور را ترک کرده اند به نیروهای پ.ک.ک و شبه نظامیان ypg در سوریه پیوسته اند.

دولت آلمان گفته است همچنان ساکنان مقیم آلمان برای پیوستن به گروه های مختلف این کشور را ترک می کنند اما میزان آن نسبت به دو یا سه سال پیش کاهش یافته است. برخی از این افراد به کشور بازگشته اند.

نیروهای کرد سوریه به خبرگزاری فرانسه گفته اند صدها عضو خارجی داعش را که برخی از آنها آلمانی هستند بازداشت کرده اند اما کشورهای متبوعشان از پذیرش آنها خودداری می کنند.

کد خبرنگار: 40101