سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  یک‌شنبه 30 اردیبهشت  ::  22:04

مهمترین تحولات روز یکشنبه 30/2/1397 در ترکیه

سرویس ترکیه – نگاهی به مهمترین تحولات روز یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 در کشور ترکیه می اندازیم.

  • بکر بوزداغ، سخنگوی حکومت ترکیه: کسب اطلاعاتی مبنی بر احتمال سوء قصد به جان اردوغان

بکر بوزداغ، سخنگوی حکومت ترکیه در اظهاراتی با اشاره به کسب اطلاعاتی محرمانه در راستای احتمال سوء قصد به جان رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه عنوان کرده است: رجب طیب اردوغان انسانی نیست که از این تهدیدات ترسیده و از راه و مبارزه خود دست بردارد. او یک انسان با ایمان، صالح و مومن است. به این موضوع که جانی را که خدا داده بدون اجازه او هیچ کس نمی تواند بگیرد ایمان راسخ دارد.

  • واکنش اردوغان به انتشار اطلاعات طرح سوء قصد به جان وی: تهدیدات نمی توانند در ما اثر کنند

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در اظهاراتی با اشاره به اطلاعات منتشر شده در خصوص طرح سوء قصد به جان وی عنوان کرده است: این خبر به دست من رسیده است. تشکیلات اطلاعات ملی این خبر را در اختیارم قرار داد. تهدیدات نمی توانند در ما اثر کنند. ما زمانی که به راه افتادیم به راه خود ادامه می دهیم و خواهیم داد.

  • وزیر امور خارجه ترکیه: دلیل مسائل به وجود آمده میان ترکیه و آمریکا، حمایت واشنگتن از YPG است

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در اظهاراتی با اشاره به تنش های به وجود آمده میان ترکیه و آمریکا عنوان کرده است: دلیل مسائلی که میان ترکیه و آمریکا به وجود آمده است حمایت های واشنگتن از YPG است.

  • رئیس ستاد فرماندهی نیروهای مسلح ترکیه: تا نابودی آخرین تروریست ها مبارزه خود را ادامه خواهیم داد

ژنرال هولوسی آکار، رئیس ستاد فرماندهی نیروهای مسلح ترکیه در اظهاراتی با اشاره به عملیات مبارزه با ترور در ترکیه عنوان کرده است: ترکیه به یک نقطه مشخصی در مبارزه با ترور رسیده است. هدف ما تا نابودی آخرین تروریست ادامه دادن به عملیات ها است. در واقع هدف پایان دادن ریشه ای به این مسئله است.

  • دمیرتاش: پیروزی بر اردوغان بدون HDP ممکن نیست

صلاح الدین دمیرتاش رئیس مشترک سابق حزب کردی دموکراتیک خلق ها (HDP) و نامزد دربند این حزب در انتخابات ریاست جمهوری 24 ژوئن ترکیه گفت ائتلاف اپوزیسیون بدون HDP قادر نخواهد بود در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو پیروز شود.

  • معاون محرم اینجه در صورت پیروزی، یک عضو موسس سابق آک پارتی خواهد بود

محرم اینجه نامزد حزب جمهوری خواه خلق ترکیه در انتخابات ریاست جمهوری لیستی از معاونین خود در صورت پیروزی در انتخابات را منتشر کرده است که در میان این اسامی فاطمه بوستان اونسال، عضو موسس سابق حزب عدالت و توسعه نیز به چشم می خورد.

  • سخنگوی حزب عدالت و توسعه مدعی شد: اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری 54 – 56 درصد آراء را کسب خواهد کرد

ماهر اونال، سخنگوی حزب عدالت و توسعه در اظهاراتی مدعی شده است: اردوغان انتخابات ریاست جمهوری را با کسب 54 – 56 درصد آراء به پایان خواهد رساند.

  • جمیل بایک: 24 ژوئن آخرین شانس ترکیه است

جمیل باییک، رئیس مشترک شورای رهبری PKK در اظهاراتی با اشاره به انتخابات پیش رو در ترکیه عنوان کرده است: 24 ژوئن 2018 آخرین شانس ترکیه برای رهایی از ائتلاف فاشیستی حزب عدالت و توسعه – حزب حرکت ملی ترکیه است.

  • معاون سابق نخست وزیر ترکیه: اردوغان برای حفظ قدرت از هیچ کاری دریغ نخواهد کرد

عبدالطیف شِنَر، عضو موسس حزب عدالت و توسعه و معاون سابق نخست وزیر ترکیه در اظهاراتی عنوان کرده است: اردوغان برای حفظ قدرت از هیچ کاری دریغ نخواهد کرد.

  • پروین بولدان: اردوغان بعد از انتخابات به خانه اش خواهد رفت/ حکومت از صلاح الدین دمیرتاش می ترسد

پروین بولدان رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها در اظهاراتی با اشاره به این که حکومت ترکیه از صلاح الدین دمیرتاش می ترسد تاکید کرد: رجب طیب اردوغان، بعد از انتخابات به خانه اش خواهد رفت و کشور را اداره نخواهد کرد.

 

کد خبرنگار: 30102