سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 27 اردیبهشت  ::  15:09   

واکنش اربیل به‌ احتمال تشکیل شاخه‌ نظامی از سوی جنبش تغییر

سرویس عراق و اقلیم کردستان –  یکی از مقامات وزارت داخلی اقلیم کردستان در واکنش به‌ برخی گزارش ها مبنی بر احتمال تشکیل شاخه‌ نظامی از سوی جنبش تغییر، چنین اقدامی را غیرقانونی خواند.

به‌ گزارش کردپرس، پس از طرح برخی درخواست ها از جانب فعالین و اعضای ارشد جنبش تغییر برای تشکیل شاخه‌ نظامی، یکی از مقامات وزارت داخلی اقلیم کردستان به‌ این مسئله‌ واکنش نشان داد.

بختیار بابان از مقامات وزارت داخلی اقلیم کردستان در گفتگو با روداو اعلام کرد: تاکنون جنبش تغییر درخواستی از وزارت داخلی مبنی بر صدور مجوز برای تشکیل شاخه‌ نظامی، مطرح نکرده‌ است.

وی افزود: شاید برخی اعضای جنبش تغییر چنین درخواستی را مطرح کرده‌ باشند، اما این درخواست ها رسمیت نیافته‌ و در وزارت داخلی مطرح نشده‌ اند و به‌ عقیده‌ من، چنین درخواستی مطرح نخواهد شد.

این مقام وزارت داخلی اقلم کردستان تصریح نمود: طرح تشکیل شاخه‌ نظامی از سوی هر حزبی، مورد پذیرش نیست. نیروهای مسلح در اقلیم کردستان همگی در چارچوب وزارت پیشمرگ سازماندهی شده‌ اند  و تحت عنوان محافظین مرز فعالیت می کنند و به‌ جز این نیروها اجازه‌ تشکیل هیچ نیروی دیگری داده‌ نمی شود.

پس از ایجاد تنش و آشوب در شهر سلیمانیه‌ در پی اعلام نتایج اولیه‌ انتخابات پارلمانی عراق و گزارش ها مبنی بر تیراندازی به‌ دفتر اصلی جنبش تغییر، گزارش هایی غیر رسمی حاکی از افزایش درخواست ها در صفوف این حزب  برای تشکیل شاخه‌ نظامی منتشر است، اما تاکنون رهبران این جنبش واکنشی به‌ این گزارش ها نداشته‌ اند