سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 27 اردیبهشت  ::  10:12   

سخنگوی اتحادیه میهنی کردستان:

اتحادیه میهنی به منظور حل اختلافات با جنبش تغییر گفتگو می کند

سرویس عراق و اقلیم کردستان- سخنگوی رسمی حزب اتحادیه میهنی کردستان، اعلام کرد که این حزب به منظور حل اختلافات با جنبش تغییر گفتگوهای دوجانبه با مسئولین آن را انجام می دهد.
 

به گزارش کردپرس به نقل از شارپرس، سعدی احمد پیرو در کنفرانسی خبری از تمامی احزابی که به نتایج انتخابات در اقلیم کردستان و کرکوک معترض هستند خواست که این اعتراضات را از کانال های قانونی پیگیری کرده و  از اتهام زنی به اتحادیه میهنی کردستان خودداری کنند.

سخنگوی رسمی اتحادیه میهنی کردستان، افزود که پیشتر این حزب دارای 49 کرسی در پارلمان کردستان بود، اما اکنون شمار این کرسی ها به 18 کرسی رسیده با این حال اتحادیه میهنی از ایجاد جنجال خودداری کرده و اعتراض خود را به صورت شکایت قانونی انجام داده است.

وی با اشاره به اختلافات به وجود آمده میان این حزب و جنبش تغییر بر سر نتایج انتخابات مجلس عراق، گفت که اتحادیه میهنی گفتگو با جنبش تغییر را به منظور حل این اختلافات آغاز کرده و این گفتگوها ادامه می یابد و طرفین بر حل اختلافات تاکید دارند.

سعدی احمد پیره تاکید کرد که در شمارش آرای اتحادیه میهنی کردستان در اربیل، دهوک و موصل تقلب صورت گرفته و آرای این حزب نسبت به دیگر انتخابات در این مناطق به صورت چشمگیری کاهش یافته و به همین دلیل اتحادیه میهنی کردستان، شکایتی را در این خصوص به کمیسیون عالی انتخابات عراق تحویل داده است.

پس از برگزاری انتخابات مجلس عراق در روز شنبه گذشته و با پایان فرآیند رای گیری؛ رسانه های جنبش تغییر گزارش دادند که بخشی از نیروهای اتحادیه میهنی به مقر اصلی جنبش تغییر در تپه زرگته شهر سلیمانیه به صورت مسلحانه حمله کرده اند و این حمله یک کشته بر جای گذاشته است.