سرویس ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 27 اردیبهشت  ::  09:59   

رئیس جمهور ترکیه:

ترکیه از خرید S-400 دست برنخواهد داشت

سرویس ترکیه - اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در اظهاراتی با اشاره به مسئله خرید سامانه دفاع موشکی S-400 روسی عنوان کرد: به هیچ عنوان از خرید این سامانه دفاع موشکی دست برنخواهیم داشت.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه ملیت، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در اظهاراتی با اشاره به مسئله خرید سامانه دفاع موشکی S-400 روسی توسط ترکیه عنوان کرد: یونان چگونه از روسیه سامانه S-300 را خریداری کرده است ما نیز به عنوان یک کشور عضو ناتو همانگونه S-400 را خریداری خواهیم کرد و در این مسئله هیچ مشکلی وجود ندارد. به خصوص این که میان ترکیه و روسیه یک مجمع همکاری بلند پایه وجود دارد. ما نمی توانیم نفت و گاز طبیعی که از روسیه خریداری می کنیم را قطع کنیم. از روسیه به کشور ما 5 میلیون گردشگر می آید.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: زمانی فرا می رسد که ما از متحد خود در ناتو، کشور آمریکا، حتی با پولش هم نمی توانیم سلاح خریداری کنیم. می توانند با بهانه قرار دادن این که از سنا مجوز صادر نشده است از دادن سلاح امتناع کنند. به همین خاطر به هیچ عنوان از خریداری s-400 دست برنخواهیم داشت. به خصوص این که روسیه با یک شرایط بسیار ممتاز به ما وام داده است. تامین نیازهای صنایع دفاعی ترکیه به بهترین شکل ممکن از مجراهای مختلف حق طبیعی ترکیه است.

 

کد خبرنگار: 30102