انتشار:  پنج‌شنبه 18 مهر 1398  ::  10:24   

هشدار برهم صالح نسبت به پیامدهای حمله ترکیه به شمال شرق سوریه

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رئیس جمهوری عراق ضمن هشدار نسبت به پیامدهای حمله ترکیه به شمال شرق سوریه، خواستار موضع واحد جامعه بین‌الملل برای جلوگیری از بروز فاجعه شد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری رسمی عراق (واع)، برهم صالح، رئیس جمهوری این کشور شامگاه چهارشنبه در پیامی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توییتر به حمله نظامی ترکیه به مناطق تحت کنترل نیروهای کُرد در شمال شرق سوریه واکنش نشان داد.

صالح در پیام خود در این باره نوشت: نفوذ نظامی ترکیه به سوریه یک تنش آفرینی خطرناک است که منجر به یک فاجعه انسانی خواهد شد، توانایی تروریست ها برای سازماندهی دوباره عناصر باقی مانده خود را تقویت خواهد کرد و خطری برای امنیت منطقه ای و بین المللی به شمار می آید.

رئیس جمهوری عراق در ادامه افزود: باید جامعه بین الملل برای مهار فاجعه متحد شود و از راه حل سیاسی برای درد و رنج شهروندان سوریه از جمله کردها پشتیبانی کند تا آنها در صلح، امنیت و کرامت از حقوق خود برخوردار شوند.

این در حالی است که صالح در گفت و گوی تلفنی با همتای مصری خود عبدالفتاح السیسی نیز که از منتقدان اصلی سیاست های ترکیه در جهان به شمار می آید، تحولات مربوط به تجاوز نظامی این کشور به خاک سوریه را با وی مورد بحث و بررسی قرار داد.

برچسب‌ها:
#عراق
#برهم صالح
#حمله ترکیه
#کردهای سوریه