انتشار:  پنج‌شنبه 18 مهر 1398  ::  10:20   

پارلمان کردستان عراق خواستار توقف حمله ترکیه به شمال و شرق سوریه شد

سرویس عراق و اقلم کردستان – پارلمان کردستان عراق با صدور بیانیه ای ضمن ابراز نگرانی از حمله ترکیه به شمال و شرق سوریه، خواستار توقف این عملیات شد.

به گزارش کردپرس، هیئت رئیسه پارلمان کردستان عراق با صدور بیانیه ای نسبت به حمله ترکیه به شمال و شرق سوریه واکنش نشان داد.
در این بیانیه تاکید شده است: هر نوع حمله به شهروندان غیرنظامی از سوی هر یک از طرفین را به شدت محکوم می کنیم.
پارلمان کردستان ضمن درخواست برای حل و فصل مسائل و مشکلات از طریق دیالوگ، اشاره کرده است: وضعیت منطقه همچنان حساس و بی ثبات است و جنگ ترور به پایان نرسیده است و ساکنان منطقه زیر سایه تهدید زندگی می کنند و به همین دلیل بر این عقیده ایم که لشکرکشی کنونی نه تنها مشکلات را حل و فصل نمی کند، بلکه افقی برای حل مسائل و حصول صلح باقی نمی گذارد.
 همچنین از جامعه جهانی و به ویژه آمریکا، روسیه، انگلیس و فرانسه درخواست کرده است تمامی توان خود را برای پایان دادن به وضعیت کنونی و ممانعت از بی ثباتی و نا آرامی بیشتر و زمینه سازی برای آغاز مذاکرات به کار گیرند.
پارلمان کردستان عراق پشتیبانی خود را از انجام مذاکرات و رایزنی ها در سطح منطقه در راستای یافتن راه حلی همیشگی برای مسائل و مشکلات اعلام کرده است.
در بخشی از این بیانیه آمده است:  کردها در منطقه، پیشاهنگ مبارزه و قربانی دادن در شکست تروریست های داعش و تحقق صلح و ثبات منطقه ای و جهانی بوده اند. تداوم وضعیت موجود شمال و شرق سوریه زمینه را برای فعالیت تروریست ها مهیا می سازد و و موجب نابودی دستاوردهای جنگ با ترور می شود و صلح منطقه و جهانی با تهدید جدی روبرو می گردد.