انتشار:  پنج‌شنبه 18 مهر 1398  ::  09:06   

ایران مقام نخست کنگره بین المللی زنبورعسل کشورهای عرب را کسب کرد 

سرویس عراق و اقلیم کردستان – ایران در دوازدهمین کنگره بین المللی زنبورعسل کشورهای عرب در اربیل مقام نخست عسل کیفی را کسب کرد
 

به گزارش کردپرس، عسل درخشان از ایران مقام نخست عسل کیفی در دوازدهمین کنگره بین المللی زنبورعسل کشورهای عرب در اربیل را کسب و این مقام، افتخاری برای گروه ایرانی حاضر در نمایشگاه شد.
ایران به عنوان چهارمین تولید کننده عسل جهان با هماهنگی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در اربیل به این نمایشگاه دعوت شد و ۲۷شرکت ایرانی و یک مرکز آزمایشگاهی عسل در ارومیه، در این نمایشگاه شرکت کردند.
دوازدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت زنبورداری و عسل از طرف اتحادیه زنبوردارن جهان عرب به میزبانی اقلیم کردستان، در اربیل مرکز اقلیم کردستان دوشنبه 15 مهر/ 7 اکتبر آغاز و به مدت دو روز ادامه یافت.
عبدالرحیم عمر رئیس اداره کشاورزی اربیل، گفت که بیش از 250 زنبوردار از 20 کشور جهان در این نمایشگاه شرکت کردند.
همچنین کارشناسان صنعت زنبورداری در این نمایشگاه آخرین دستاوردها و اطلاعات علمی مربوطه و دستگاه و تجهیزات مدرن را ارائه و معرفی کرده  و جوانب علمی و عملی آن را تشریح کردند.
بیگرد طالبانی وزیر کشاورزی اقلیم کردستان در این نمایشگاه اعلام کرد که دولت اقلیم توجه ویژه ای به تقویت بخش کشاورزی داشته و در تلاش است از آن به عنوان منبع درآمدی برای اقلیم در کنار درآمدهای نفتی استفاده کند.
شایان ذکر است اقلیم کردستان توجه خود به صنعت کشاورزی، دامداری و زنبورداری را افزایش داده و در سال 2019 میلادی محصول عسل اقلیم کردستان از 100 تن به 500 تن افزایش یافته است.