انتشار:  پنج‌شنبه 18 مهر 1398  ::  07:48   

مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه:

پیشنهاد لاوروف برای مذاکره با دمشق را مثبت ارزیابی می کنیم

سرویس سوریه - مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه در بیانیه ای عنوان کرد: پیشنهاد سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در خصوص توسعه ابعاد مذاکره میان ما با دولت مرکزی سوریه را مثبت ارزیابی می کنیم.

به گزارش کردپرس، مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه در بیانیه ای با اشاره به آغاز حمله نظامی ارتش ترکیه به شمال و شرق سوریه عنوان کرد: «مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه هر زمان و در هر شرایطی بر این مسئله تأکید کرده است که راه حل بحران سوریه مذاکره و گفتگو است. ما هر زمان در تلاش برای توسعه و گسترش کانال های مذاکره بودیم. برای ایجاد کانال های مذاکره با روس ها دیدارهای مختلفی صورت گرفته است. مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه برای حل بحران سوریه به تمامی طرف ها نقشه راه ارائه داده و بر اهمیت حیاتی اجرایی شدن آن بارها تأکید کرده است».

به نوشته خبرگزاری هاوارنیوز، در ادامه این بیانیه آمده است: «ما پیشنهاد سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در خصوص توسعه ابعاد مذاکره میان کردها با دولت مرکزی سوریه را مثبت ارزیابی می کنیم. امیدواریم روسیه در این خصوص حمایت های لازم را انجام داده و نقش تضمین کننده مذاکرات را برعهده بگیرد. این روند نتایج حقیقی و عملی خواهد داشت. زیرا این مذاکرات مطالبه و به نفع تمام ملت سوریه است. به عنوان مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه خواستار تکرار حادثه عفرین نیستیم. در عفرین ملت سوریه در معرض حمله قرار گرفته و مستقیماً هدف قرار گرفت. نباید حادثه عفرین تکرار شود».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#روسیه
#کردها