انتشار:  پنج‌شنبه 18 مهر 1398  ::  07:32   

در مصاحبه مطبوعاتی روسای مشترک HDP؛

HDP حمله ارتش ترکیه به شمال و شرق سوریه را محکوم کرد

سرویس ترکیه - پروین بولدان و سزایی تملی، روسای مشترک حزب کُردی دموکراتیک خلق ها (HDP) در مصاحبه مطبوعاتی با قرائت بیانیه ای تحت عنوان "بر علیه جنگ با کردشستان سوریه همصدا شوید؛ پیروز ما خواهیم بود" عملیات نیروهای ارتش ترکیه در شمال و شرق سوریه را محکوم کردند.

به گزارش کردپرس، پروین بولدان و سزایی تملی، روسای مشترک حزب کُردی دموکراتیک خلق ها (HDP) در مصاحبه مطبوعاتی با قرائت بیانیه ای تحت عنوان "بر علیه جنگ با کردستان سوریه همصدا شوید؛ پیروز ما خواهیم بود" در انتقاد از عملیات چشمه صلح عنوان کردند: «حاکمیت حزب عدالت و توسعه (AKP) – حزب حرکت ملی ترکیه (MHP) با نقض تمام قوانین بین المللی در مقابل چشم جهانیان به شمال و شرق سوریه حمله اشغالگرانه ای آغاز کرده است. این حملات همانگونه که دستاوردها و موقعیت کردهای سوریه را هدف قرار داده است، دینامیک در حال توسعه دموکراسی در ترکیه را نیز هدف گرفته است. این حملات را به شدت محکوم می کنیم. این حمله که اقتدار سیاسی برای آینده سیاسی خود آغاز کرده است همزمان در داخل مرزهای ترکیه مردمان ترکیه، جناح های دموکراتیک و روح مقاومت را هدف قرار داده است.»

به نوشته روزنامه دیوار، در ادامه این بیانیه عنوان شد: «این حمله که به وسیله نیروهای ارتش آزاد سوریه، باقی مانده های سلفی داعشی ها آغاز شده است علیه مردمان ایزدی، سوریانی، ترکمن، ارمنی، اعراب و به خصوص علوی هایی است که در کردستان سوریه با صلح کنار هم زندگی می کردند. تمام ملت ها و باورها در کردستان سوریه مورد حمله قرار گرفته است. این حمله آنگونه که اقتدار سیاسی ادعا می کند علیه یک حزب و یا یک ساختار سیاسی در آنجا نیست. حمله علیه مردمان کرد، مناطق کرد و دستاورد کردهایی است که در سال های اخیر به دست آورده اند. در برابر این حمله نامشروع که هیچ جنبه قانونی و حقوقی ندارد به همراه مردمانمان و جناح های دموکراتیک بدون لحظه ای تردید مخالفت خواهیم کرد. یک بار دیگر از تمام انسان هایی که صاحب وجدان هستند دعوت می کنیم تا در برابر این حمله که برای افزایش عمر اقتدار سیاسی ترکیه آغاز شده است ایستادگی کنند.»

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#سوریه
#کردها