انتشار:  چهارشنبه 17 مهر 1398  ::  20:29   

رئیس شورای نظامی قامشلو:

7 نقطه از مواضع ارتش ترکیه را هدف قرار دادیم

سرویس سوریه - پلینگ قامشلو، رئیس شورای نظامی قامشلو در اظهاراتی با اشاره به آغاز حملات ارتش ترکیه به شرق فرات عنوان کرد: به منظور جلوگیری از حملات ارتش ترکیه به شهروندان و ساکنین شرق فرات هفت نقطه از مواضع ارتش ترکیه را هدف قرار داده ایم.

به گزارش کردپرس، پلینگ قامشلو، رئیس شورای نظامی قامشلو در گفتگو با خبرگزاری هاوارنیوز با اشاره به آغاز حملات ارتش ترکیه به شرق فرات عنوان کرد: «به منظور جلوگیری از حملات ارتش ترکیه به شهروندان و ساکنین شرق فرات هفت نقطه از مواضع ارتش ترکیه را هدف قرار داده ایم. در چارچوب حق دفاع مشروع، از شهروندانمان دفاع خواهیم کرد»

این در حالیست که خبرهای منتشر شده از داخل ترکیه حاکی از اثابت دو خمپاره به مرکز شهر مرزی جیلان پینار در استان شانلی اورفا و شش خمپاره به مرکز شهر مرزی نصیبین در استان ماردین است.

بر اساس اطلاعات به دست آمده، خمپاره های شلیک شده به جیلان پینار از سرکانی و خمپاره های شلیک شده به نصیبین از قامشلو پرتاب شده اند که به عنوان واکنش به حملات گسترده ارتش ترکیه به شهرهای سرکانی و گری سپی صورت می گیرد.

همچنین خبرهای منتشر شده از منابع نزدیک به ارتش دموکراتیک سوریه، حاکی از توقف عملیات های ارتش دموکراتیک سوریه علیه گروه تروریستی داعش در جبهه های مختلف شمال و شرق سوریه است. نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه برای مقابله با حملات ارتش ترکیه عملیات های خود علیه خانه های سازمانی داعش را متوقف کرده و به سمت گری سپی – سرکانی متمایل شده اند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#سوریه