انتشار:  چهارشنبه 17 مهر 1398  ::  19:48   

قاچاقچیان ارز و نقره در آذربایجان غربی دستگیر شدند

سرویس آذربایجان غربی-مدیر کل تعزیرات حکومتی آذربایجا‌‌ن‌غربی از کشف 621 هزار دلار ارز قاچاق و 35 کیلوگرم نقره قاچاق در سردشت و ماکو خبر داد.

به گزارش کردپرس، محمد اقدامی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در پی وصول اخبار و اطلاعات واصله مبنی بر انتقال و قاچاق ارز از بازارچه مرزی کیله به کشور عراق، ماموران انتظامی یک دستگاه خودرو سانتافه را که در حال ورود به داخل بازارچه بود متوقف و در بازرسی از آن متوجه اقلام بسته‌بندی مشکوک در زیر صندلی عقب و راننده می‌شوند.

او افزود: ماموران انتظامی، در بررسی از بسته‌های مکشوفه مقدار ۶۲۱ هزار و ۳۷۰ دلار آمریکا کشف و مراتب به تعزیرات حکومتی سردشت اعلام شد.

قوامی گفت: علاوه بر ضبط خودرو و ارزهای مکشوفه به نفع دولت پرداخت ۶۹ میلیارد و ۸۹۹ میلیون و ۲۴۲ هزار و ۱۰ ریال جریمه نقدی محکوم کردند.

مدیر کل تعزیرات حکومتی آذربایجا‌‌ن‌غربی در ادامه از کشف 35 کیلوگرم نقره ومقادیری لوازم پزشکی در ماکو خبر داد.

قوامی ادامه داد: عوامل گشت انظامی گمرک بازرگان در پی کسب اخبار واطلاعات واصله مبنی بر ورود کالاهای فاقد مجوز ورود از طریق بیراهه به شهرهای عمقی کشور درحین بازرسی وکنترل خودروهای ورودی به یکدستگاه کامیون مشکوک شدند.

او اضافه کرد: در بازرسی از آن مقدار 35 کیلوگرم نقره ومقادیری لوازم پزشکی(170عددچسب استریل و730عددسرنگ) از زیر کانتینر و محفظه کپسول آتش نشانی کشف و پس از سیر مراحل قانونی با شکایت و اعلام جرم گمرک به تعزیرات حکومتی ماکو ارجاع شد.

قوامی ادامه داد: رئیس شعبه ویژه رسیدگی به جرائم قاچاق کالا وارز با توجه به دفاعیات بلاوجه متهم حکم به ضبط کالا های مکشوفه و پرداخت 2.768.859.419 ریال جزای نقدی صادر نمود.