انتشار:  پنج‌شنبه 9 فروردین 1397  ::  22:57   

دیدار فرماندهان کُرد سوریه با مقامات ریاست جمهوری فرانسه

سرویس جهان- به گفته یک مقام کرد مقیم فرانسه، هیئتی از مقامات تشکل های سوری از جمله مقامات نظامی کرد نیروهای ypg با رییس جمهور فرانسه دیدار کرده و در مورد وضعیت عفرین گفتگو می کنند.

به گزارش کردپرس،نماینده مناطق کردنشین شمال سوریه در فرانسه در صفحه توییتر خود نوشت: یک هیئت متشکل از کردها، اعراب و مسیحیان سوریه در کاخ ریاست جمهوری فرانسه پذیرفته شدند.

وی در ادامه نوشت: « انتظار می رود اظهارات مهمی از سوی فرانسه اعلام شود.»

به گفته نماینده مناطق تحت کنترل کردهای سوریه در پاریس، در میان این هیئت، فرماندهان نیروهای کرد سوریه موسوم به ypg نیز حضور دارند و با امانوئل ماکرون رییس جمهور فرانسه نیز دیدار می کنند.

به نوشته رویترز، کاخ ریاست جمهوری فرانسه این اظهارات را تایید یا رد نکرده است. فرانسه نیز مانند آمریکا اقدام به آموزش نیروهای کرد سوریه کرده و دهها تن از نیروهای نظامی این کشور به آموزش نیروهای ypg در سوریه پرداخته اند. این اقدام فرانسه ترکیه را خشمگین کرده است.

به نوشته رویترز، اقدامات اخیر ریاست جمهوری فرانسه در تعدیل مواضع قبلی این کشور در قبال کردهای سوریه به دنبال انتقاد شدید فرانسوا اولاند رییس جمهور سابق فرانسه انجام شده است. اولاند چراغ سبز را برای حمایت کشورش از کردهای سوریه روشن کرده است. اولاند، ماکرون را به رها کردن و تنها گذاشتن کردهای سوریه در جریان تهاجم ترکیه به عفرین متهم کرده است.

کد خبرنگار: 40101