سرویس ترکیه
انتشار:  چهارشنبه 23 اسفند  ::  11:08   

تجمع نمایندگان پارلمان، روزنامه نگاران و وکلای ترکیه در اعتراض به حبس 500 روزه اکین آتالای، ناشر روزنامه جمهوریت

سرویس ترکیه - جمعی از نمایندگان پارلمان، روزنامه نگاران و و کلای ترکیه با تجمع در برابر ساختمان دادسرای استانبول، حبس 500 روزه اکین آتالای، ناشر روزنامه جمهوریت در زندان سیلیوری استانبول را محکوم کردند.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه اورَنسَل، جمعی از نمایندگان پارلمان، روزنامه نگاران و و کلای ترکیه با تجمع در برابر ساختمان دادسرای استانبول، حبس 500 روزه اکین آتالای، ناشر روزنامه جمهوریت در زندان سیلیوری استانبول را محکوم کردند.

باریش یارکاتاش، نماینده حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) در پارلمان ترکیه با قرائت بیانیه کتبی در این تجمع عنوان کرد: کشتی بی عدالتی حزب عدالت و توسعه در حال غرق شدن است. دقیقا 500 روز است که اکین آتالای از روی ناحقی و بی قانونی در زندان سیلیوری به سر می برد. دادگاه در این 500 روز حتی یک دلیل مجرمانه و مدرکی برای اثبات اتهام وی پیدا نکرده است. دادگاه برای راضی کردن اقتدار سیاسی روزنامه نگاران را در زندان نگه می دارد و آنان را گروگان گرفته است. از اینجا از دادگاه می خواهیم تا در جلسه رسیدگی به پرونده آتالای که روز جمعه این هفته برگزار خواهد شد حکم تبرئه و آزادی وی را صادر کند.

 

کد خبرنگار: 30102