سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  چهارشنبه 23 اسفند  ::  10:11

طلب هزار و 500 میلیارد ریالی شهرداری‎ های استان کردستان از دستگاه های اجرایی

سرویس کردستان-  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان  گفت: شهرداری های استان یک هزار و 500 میلیارد ریال از دستگاه های اجرایی طلب دارند و این دستگاه ها باید مطالبات شهرداری ها را تا پایان امسال پرداخت کنند.

به گزارش  کرد پرس امیر قادری در نشست مشترک شهرداران با مدیران دستگاه های اجرایی استان با بیان اینکه درآمد شهرداری ها به عنوان یک نهاد عمومی از محل ساخت و سازها تامین می شود و اگر این درآمدها به شهرداری ها پرداخت نشود، امکان اداره شهرها وجود ندارد، گفت:  استاندار کردستان تکلیف کرده که مطالبات شهرداری ها باید در اولویت کاری دستگاه های اجرایی قرار گیرد.

قادری با بیان اینکه مطالبات مردم و زندگی شهرنشینی با گذشته تفاوت کرده است، افزود: در شرایطی که مطالبات مردم برای ارتقای کیفیت خدمات در شهر هر روز در حال افزایش است، عدم پرداخت حق و حقوق کارکنان و کارگران شهرداری ها توسط بخش دولتی و خصوصی غیرقابل قبول خواهد بود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: نه بخش دولتی و نه بخش خصوصی اجازه ندارند بدون اخذ پروانه از شهرداری ها، ساخت و ساز انجام دهند.

قادری شهرداری ها را موظف به دریافت عوارض در چهارچوب قانون خواند و اضافه کرد: این نهادها باید به صورت مستند و منطقی اقدام به محاسبه عوارض کنند و به شهرداری هایی که بدون کار کارشناسی برآورد عوارض انجام دهند، تذکرات جدی داده می شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان در ادامه اظهار کرد: برای دستگاه های خدمات رسان از جمله شهرداری ها در ایام نوروز تعطیلی وجود ندارد و آنها باید به صورت مرتب به شهروندان خدمات ارائه دهند.

قادری با بیان اینکه شهرداران باید شهرها را متناسب با فرهنگ مردم منطقه آماده کنند، تاکید کرد: ساماندهی ورودی شهرها، لکه گیری، خط کشی، رنگ آمیزی جداول و بویژه توجه به ساماندهی سرویس های بهداشتی، وظیفه اصلی شهرداری ها در این ایام است.شهرداری ها در مسائل فرهنگی و تعاملات اجتماعی ورود بهتری داشته باشند و صرفا به مسائل فیزیکی در شهرها توجه نکنند.