سرویس ترکیه
انتشار:  چهارشنبه 23 اسفند  ::  09:36   

رهبر حزب جمهوری خواه خلق ترکیه:

در انتخابات 2019 پیروز خواهیم شد / مخالف ائتلاف نیستیم

سرویس ترکیه - کمال قلیچدار اوغلو، رهبر حزب جمهوری خواه خلق ترکیه در اظهاراتی با تاکید بر پیروزی این حزب در انتخابات 2019 گفت مخالف ائتلاف احزاب سیاسی نیستیم.

به گزارش کردپرس، کمال قلیچدار اوغلو، رهبر حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) در گفتگو با روزنامه حریت در اظهاراتی با رد هر گونه بایکوت انتخاباتی از سوی CHP عنوان کرد: انتخاباتی را که از آن پیروز بیرون خواهیم آمد چرا بایکوت کنیم. ما در انتخابات پیروز خواهیم شد. قانونی که تحت عنوان قانون ائتلاف در مجلس به تصویب رسید نشانگر شکست آنان است. ما به ملت خود اعتماد داریم و پیروز خواهیم شد. بعد از این هدف ما انتخابات 2019 است و یا انتخابات زودهنگام احتمالی.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: ما با ائتلاف سیاسی مخالف نیستیم. ما با 10 درصد حدنصاب انتخابات مخالفیم. احزاب سیاسی البته که می توانند ائتلاف کنند. ما هیچ تفکری برای ممنوع اعلام کردن ائتلاف احزاب سیاسی برای جلوگیری از تشکیل ائتلاف نداریم.

همچنین رهبر CHP در پاسخ به سوالی دربارۀ احتمال "ائتلاف در انتخابات ریاست جمهوری حول محور یک نامزد"، که می تواند به منزلۀ نشان دادن چراغ سبز تلقی شود، گفت: می توانیم ائتلاف کنیم. این موضوع را زمان نشان خواهد داد.

 

کد خبرنگار: 30102