انتشار:  یک‌شنبه 3 شهریور 1398  ::  13:12   

YPG از مرزهای ترکیه عقب نشینی می کند

سرویس سوریه - حسن قامشلو، از فرماندهان ارتش دموکراتیک سوریه در گفتگو با خبرگزاری هاوازنیوز با اشاره به عقب نشینی نیروهای YPG از مناطق مورد توافق گفت: از امروز به جای نیروهای YPG.YPJ در سرکانی و گری سپی تا عمق 5 کیلومتر، نیروهای شورای نظامی مستقر خواهند شد.

به گزارش کردپرس، حسن قامشلو، از فرماندهان ارتش دموکراتیک سوریه در گفتگو با خبرگزاری هاوازنیوز با اشاره به عقب نشینی نیروهای YPG از مناطق مورد توافق در راستای منطقه امن در شرق فرات و همجوار مرزهای ترکیه عنوان کرد: از امروز به جای نیروهای YPG.YPJ در سرکانی و گری سپی به عمق 5 کیلومتر شورای نظامی مستقر خواهد شد. ما برای این که مانع حملات ترکیه به مواضعمان بشویم تلاش می کنیم تا تمام مرزهای مشترک ترکیه – سوریه را به عنوان مناطق امن معرفی کنیم. دولت ترکیه هیچ حق مشروعی برای کنترل این مناطق ندارد. 
وی در ادامه اظهارات خود با تأکید بر این که ترکیه در نظر دارد سیاست هایی را که در عفرین اجرا کرده است در شرق فرات نیز به اجرا درآورد گفت: دولت ترکیه یک تهدید بسیار بزرگ علیه ما به حساب می آید. ما به عنوان ارتش دموکراتیک سوریه از مذاکره حمایت می کنیم. تمام تلاش هایمان برای ایجاد یک راه حل برای حل مشکلات است و امیدواریم که آنان {ترکیه} نیز برای حل و فصل مسئله حرکت کنند. 

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#کردها