انتشار:  یک‌شنبه 3 شهریور 1398  ::  11:32   

حمله خمپاره‌ای به داقوق عراق 15 کشته و زخمی بر جای گذاشت

سرویس عراق و اقلیم کردستان - یک شهرستان مورد مناقشه در شمال عراق هدف حمله خمپاره ای تروریست های داعش قرار گرفته و در نتیجه آن نیز شماری از افراد کشته و زخمی شدند.

به گزارش کردپرس، یک منبع امنیتی بامداد امروز (یک شنبه) در گفت و گو با پایگاه خبری السومریه نیوز اعلام کرد که چندین خمپاره به روستای امام زین العابدین در شهرستان داقوق در شرق استان مورد مناقشه کرکوک در شمال عراق اصابت کرده و در نتیجه آن نیز شماری از شهروندان زخمی شدند.

در همین حال، یک منبع امنیتی دیگر در گفت و گو با پایگاه خبری بغداد الیوم تاکید کرد که در نتیجه شلیک خمپاره از قبرستان واقع در نزدیکی مقام زین العابدین و اصابت آنها به مقام، پنج نیروی حشد الشعبی جان خود را از دست دادند.

خبرنگار شبکه ماهواره ای دجله در استان کرکوک نیز در این باره گزارش داد که اصابت خمپاره به پارکینگ مقام امام زین العابدین باعث شد شماری از خودروهای موجود در آن طعمه حریق شوند در حالی که اصابت یکی از خمپاره های شلیک شده به یک ورزشگاه در شهرستان داقوق نیز جان یک مربی فوتبال را گرفته و زخمی شدن شماری بازیکن را در پی داشته است.

با این حال، اداره بهداشت کرکوک ساعتی پس از تایید وقوع حادثه، با صدور بیانیه ای آمار غیر نهایی قربانیان حمله خمپاره ای به شهرستان داقوق را پنج کشته و 10 زخمی اعلام کرد.

برچسب‌ها:
#عراق
#کرکوک
#داقوق
#حمله خمپاره ای
#داعش